GIS Challenge 2019

W dniach 29.05 – 31.05.2019 r. na WGGiIŚ AGH oraz w Krakowskim Parku Technologicznym odbyły się III Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne GIS Challenge. W zawodach wzięło udział 20 drużyn z kilkunastu ośrodków akademickich z całej Polski.
Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego oraz SKN GIS UŚ reprezentowali Anna Ślosarek, Ewa Kuczyńska i Janusz Godziek.
Oficjalne rozpoczęcie mistrzostw miało miejsce w czwartek. Wykłady inauguracyjne, warsztaty oraz prezentacje firm z branży geoinformatycznej pozwoliły uczestnikom na pogłębienie wiedzy z tej dziedziny. W czasie eliminacji, które odbyły się w piątek, drużyny miały 3 godziny na rozwiązanie 10 zadań o wysokim stopniu trudności.
Naszej drużynie nie udało dostać się do finału mistrzostw. Jednakże z uwagi na wysoki poziom konkursu samo uczestnictwo w nim było dużym wyzwaniem i okazją do sprawdzenia swoich umiejętności geoinformatycznych. Dziękujemy organizatorom za stworzenie świetnej atmosfery oraz wszystkim drużynom za GIS-ową rywalizację 😉 . Mamy nadzieję, że spotkamy się na zawodach w przyszłym roku 😀

Janusz Godziek

PS Zapraszamy do zobaczenia kilka zdjęć z konkursu http://www.skngis.new.us.edu.pl/gis-challenge-2019/